הצבעים ותמציות הפרפרים והים

לפרפרים תמיד היה מקום מיוחד בלב האנושות. אנו מעריכים את יופיים ואת הקלילות האוורירית שלהם. הם מסמלים חירות ושינוי צורה .....
מחבר: ד"ר שולמית רונן, 20/06/11

תמציות הים והפרפרים

במחזור החיים של הפרפר אנו רואים הקבלה עם בני האדם (למשל, זחל וכו'). סיבה חשובה למשיכה שלנו לפרפרים היא הבנת החשיבות של צבע ואיך אנו מקבלים אותו.

פרפרים מאפשרים לנו ליצור קשר ישיר עם אנרגית הצבע של השמש בתדירות המלאה שלה. כאשר אנו מביטים בפרפר, אנו מקשרים אותו ישירות לאנרגיות האלה, כי הפרפרים מכוונים אל העולם אנרגית צבע סולרית בתדירות סולרית, וכאשר אנו מתחברים אליה, אנו זוכרים בצורה בלתי מודעת מי אנחנו. לכן, הפרפרים מחוללים התמרה כי אנרגית הצבע הסולרית משנה את תדירויות האור: היא מחברת אותנו אל התדירויות הגבוהות בתהודה הרמונית יותר.
יש לזכור שהחומר הפיזי שלנו, וגם כל הגופים המעודנים שלנו, מורכבים מויברציות רבות של צליל / צבע אשר פועלות בהדדיות כדי להחזיק את הצורה יחד. אנו יכולים לראות אז, שהויברציות הכלליות מורמות ומתמלאות הרמוניה דרך המגע שלנו עם אנרגיות הפרפרים, גם כשאנו יוצרים קשר עין איתם, ואף יותר כאשר אנו עושים בהם שימוש. זה כמו צליל של תו טהור, היוצר תהודות והרמוניות המחוללות קלילות והרגשה טובה.

תמציות הים עובדות עם יסוד המים, הן זורמות ויש להן את היכולת לשמור על חותמת האנרגיה של הקונסטלציות ועל דפוסי האנרגיה המיוחדות להן במשך הזמן.
בעקבות הקשר שלהן לשמיים ולכוכבים, הן עובדות באופן טבעי עם ויברציות המאסטר ועם הקווינטאסנס. זאת כי הן מביאות את האנרגיה לכיוון "מטה" אל החומר, בזמן שהפומנדרים והפרפרים עובדים עם אנרגיה שעולה.
לכן יש לנו את תמציות הים היורדות ומתחברות לאנרגיות הפרפרים העולות; הן נפגשות במישורים האתריים כדי להביא תקשורת אל קרן האישיות העולה בקשר לנשמה האישית והידע הפועם לנצח ברוח הטהורה השוכנת בכל נשמה.
הן מנחות נהדרות לסיוע בתהליך הביטוי של שכבות הצבע, הסרתן ושילובן.
מסייעות במשברי ריפוי בנושא מערכות יחסים ודפוסי התנהגות חברתית, פנימיים וחיצוניים. בתחומי חיי הגוף, הנפש, הרגשות, הכוח והנשמה.
השילוב של תמציות צבע, הים והפרפרים דורש אימון רב. זהו עניין עמוק של הבאת הפנים והחוץ, המעל והמתחת, הסמוי והגלוי.

"ספר המתים" הטיבטי מדבר על צבע כדבר האחרון לו אנו מודעים כאשר אנו עוברים בחזרה לרוח בעת המוות הפיזי. זה מתאים לאמונה של בני המאייה שהפרפר נמצא בעת המוות הפיזי, כי הפרפר הוא "מביא הצבע" וגם שומר הסף בין העולמות.
הפרפר מציג בצורתו את האיכות האלוהית של היופי, כך שכאשר אנו רואים פרפרים נפלאים הם מזכירים לנו עולם מיוחד שאנו מודעים לו, אך איננו יכולים להגיע אליו בחיינו הנוכחיים. זהו היבט פסיכולוגי חשוב מקסמם של הפרפרים, כי על ידי כך שהם מזכירים לנו דבר נהדר שהיה לנו ואיבדנו, הפרפר מעורר את הגעגוע והתשוקה לבית השמימי ואל המקור האמיתי שלנו. זה בונה את המשיכה הרגשית של הפרפרים, כפי שזיכרונות שעולים מעוררים רגשות עזים, שבתורם מעוררים עוד יותר את הגעגוע למציאות יפה יותר. המשיכה הזו למשהו נהדר ויפה מתחזקת עוד יותר כאשר הסבל שלנו בחיינו הגשמיים גובר. אם נוסיף לכך את העובדה שפרפרים מביאים אנרגית צבע מרוממת באמת, נוכל להתחיל להבין מדוע יש להם כל כך הרבה כוח על המודע כדי לסמל תמורה עבור כל כך הרבה אנשים.

אולי אפשר להסביר זאת בדרך שונה במקצת – פסיכולוגים מדברים על מצב הידוע בשם "תסביך החסר". פירוש הדבר שאם אנו חשים שחסרים לנו האיכות, החדווה והאושר והעושר המגיעים לנו בחיים, אנו בונים "גוף של תשוקה" ענק לדברים שאנו חשים שמן הדין שיהיו לנו. כאשר המצב משתנה ואנו מרגישים שאנו מקבלים את כל אשר באמת חפצנו כל הזמן, אנו מונעים על ידי הרגשות שלנו ונכנסים לדפוסי התנהגות לכיוון לגמרי הפוך, ואנו מפצים יתר על המידה על מצב החסר הקודם. כך הפרפר מקבל תוספת כוח וקסם, כי החיים שלנו יכולים בקלות "להיתקע" עם בעיות ומגבלות.
היבט אחר של הפרפרים הוא הקשר שלהם ליופי והחיבור לפרחים הנהדרים שאנו רואים בטבע. הפרפרים דואגים לפרחים ויש להם קשר נהדר איתם, שהוא שימושי ומיסטי בעת ובעונה אחת. הם יכולים לאבק את הפרחים ולדאוג להם במישור השימושי, אך אם מתבוננים בהם מקרוב רואים שהם כאילו "מחוללים בסלסולים של אנרגיית צבע ואור סביב לפרחים". הם מרפרפים ועושים אקרובטיקה סביב לפרחים, וזה כמו שזירה ומחול מסביב לראשי הפרחים. יש קשר נפלא בין הפרח המשדר את אנרגיית הריפוי שלו לבין הפרפר המשדר את אנרגיית הצבע שלו, המחולל במעגלים נפלאים של צבע ואור סביב לפרח עצמו. זה כמו רומן בין השניים, והפרפר חוגג במחול האהבה שלו עם הפרח.

בדרך כלל הפרח מראה אנרגית צבע נוצצת, והפרפר הוא המביא את הצבע מתוך ממדים גבוהים, כך ששתי צורות הצבע נמצאות במחול אהבה – זהו אחד הפלאים של עולם הטבע, אך הוא כל כך שכיח שלעתים רחוקות אנו שמים לב אליו, וחשים בייחודיות שלו. אלוהים נתן לנו את המתנה הזו של צבע, תנועה ויופי, והיא מדגישה את המקום המיוחד של הפרפרים בחיים המיסטיים שלנו.
ישנו מימד נוסף הקשור לפרפרים והוא שצבע ומוסיקה הם היבטים שונים של אותה קרן קוסמית. בדרך אמיתית מאוד צבע הוא מוסיקה, ומוסיקה היא צבע. מוסיקה מגדירה תנועה וצבע בצליל, כך שתנועת המחול של הפרפר מסביב לפרח הוא סימפוניה מוסיקלית בהתהוות. הצורות בעולם הטבע מראות בקביעות הרמוניות ותווים מוסיקליים בצבע. למשל, המרווח בין העלים בגבעול מציג את הקשר המתמטי של הרמוניות ותווים מוסיקליים. צורות רבות בסביבה הימית מציגים עיצובים סבוכים, אליהם אפשר להגיע באמצעות נגינה בקשת של כינור על לוח מתכת שפוזרה עליו אבקה – במקרה כזה כל תו המנוגן על ידי הקשת של הכינור ייצור צורה אחרת מעולם הטבע. כך שבדרך שלא תיאמן, הטבע הוא מוסיקה במצב של מוצק! כך שאם הטבע הוא מוסיקה במצב של מוצק, אז היא בוודאי צבע מוצק! אם הפרפרים מביאים את צבעי המאסטר לעולם הטבע, או אז, אנו יכולים להתייחס אליהם כאל המאסטרים של הטבע.

כל זה מרגש מאוד, כי הפרפר הצנוע שלנו הופך עכשיו לדבר הרבה יותר משמעותי כאשר אנו מעמיקים בנושא. צבע הוא הביטוי של אור בעולם שלנו בתדירויות שונות, ומכיוון שכל דבר הוא אור אז הפרפר, כמאסטר של הצבע, הוא יצור מפתח במבנה הברייה.
ניתן לומר, שמה שממש בולט כאן ביופיים, הוא שהפרפרים הם יצורים כל כך קטנים שבקושי שמים לב אליהם, ויחד עם זאת, הם בדרכם אדוני הברייה. האין זה נפלא – הדרך בה האל העניק כל כך הרבה משמעות לחרקים כל כך קטנים ונעימים אשר, בדרכם הקטנה, נושאים עימם הרבה יותר עוצמה מאשר הבוסים הגדולים בעסקים ובפיננסים בעולם האנושי.


פייסבוק favorite הדפס
צור קשר
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
אני מסכים לקבל מבצעים ועדכונים

חדשות ואירועים