אינדקס הצבעים

באדם עצמו שוכן העולם כולו ואם הנך יודע כיצד להסתכל, לראות,להתבונן וללמוד, אז... השער נמצא שם והמפתח נמצא בידיך שלך. שום אדם על פני האדמה אינו יכול לתת לך מפתח או לפתוח את הדלת בשבילך, מלבד אתה עצמך.
מחבר: ד"ר שולמית רונן, 25/09/11

 אינדקס הצבעים

הרשימה לכל צבע מראה שכל צבע  יש לו את המתנות המיוחדות וגם את הצללים - כמו קבלה ונתינה הם אנרגיות ההפכים שהם מקושרים בצורה מורכבת. נתינה וקבלה יכולה להיות מובנת כמו פעולת הנשימה: נשימה ונשיפה. במידה ואנו לא נושמים לא נהייה מסוגלים לנשוף, בדומה, אם ניתן יותר מידה, נכלה את עצמנו. קבלה יוצרת את הרושם של מעידה וחסימה לרבים מאיתנו, אנו מראים או יוצרים רושם שנתינה הוא מעשה צפוי וקבלה הוא מעשה אנוכי.

תתייעץ או תיוועץ באינדקס הצבעים ועשה ההערכה או אומדן הוגן עם עצמך היכן הנך נמצא ברגע זה. האם הנך מהדהד עם המתנות של כל צבע או עם הצללים?

ברגע שתכיר היכן אתה נמצא בקשר לצבעים, תאזן עצמך בעבודה עם מלאי המתנות שבהם.

 

אדום – חיים

 

אדום נותן לנו טלטלה ודחיפה וגורם לנו לזוז ומדרבן, מזרז וממריץ את התיאבון שלנו לחיים. הוא מעורר ומעיר את תשוקתנו ומעלה את לחץ הדם. אדום מושך תשומת לב ומעכב ועוצר תשומת לב. באדום עוצמה אנרגטית בעלת כוח רב, זהו צבע של אומץ, של חלוציות. האדום הוא נמרץ ומלא חיים, חם, פעיל, חזק, מלא תשוקה, נועז ומלא תעוזה. נותן לנו כושר עמידה וסיבולת ומשפיע על התגובות הרגשיות שלנו. זהו צבע הלידה, החיים והמוות – למעשה במציאות הוא - תמצית החיים, צבע הדם. האדום מאזן, נחוש וגם קשה עורף, כושר החלטה ונחישות, צבע של הספונטאניות במיטבה.

 

אור - דינאמי, ראשוני, חזק, עוצמתי, הישרדותי, החלטי, מיני, נלהב, עקשן, מתמיד ושקדן.

 

צל -  חסר מנוחה, קצר רוח וחסר שקט, עצבני, משתעמם בקלות, יכול להיות חסר רחמים, אלים ואכזרי, פולמוסי, מאבד שליטה בקלות, חמום מוח.   

 

כתום – בריאות

 

הכתום מעורר את הפוטנציאל הפנימי שלנו, מעורר ניצוצות ליצירתיות שבנו, עושה אותנו בטוחים בעצמנו ומזרז וממריץ לתקשר את רגשתנו הפנימיים ביותר. צבע הבריאות, ההומור, השמחה, החיוניות והמשחק והשובבות, הכתום משחרר אותנו ולכן הוא החברתי ביותר מכל צבעי הספקטרום. הכתום עוזר לנו להביא למימוש ולהגשמה את הפוטנציאל הפנימי שלנו, לגלות ולהוכיח לעצמנו את החזון שלנו. זהו צבעו של הצחוק, התשוקה ואהבת החיים. כתום הוא גם הצבע של קרבה, קשר ומערכות יחסים.

 

אור -  פעיל ומפעיל, משתף, בונה, הביחד, חברתי, שמחה ועליזות, מוחצן, ראוותן.

 

צל - יכול להישען ולהסתמך על אחרים, גאוותן, עצלן, מדוכא ומדוכדך, הרסני.

 

צהוב - אינטלקט

 

צבעם של השמש ועונת האביב. הצבע הכי משויך לשכל, למחשבה ולמינד. הצהוב הוא חם ומתפשט ופותח אותנו לרעיונות חדשים. זהו צבעה של הבהירות, התעוררות המודעות וגם של הערנות והדריכות.הצהוב ידוע כלא שם גבולות והרבה ממנו יכול להביא להמרצה ולגירוי יתר.צהוב יכול להיות הצבע של הפחדן והביקורתי המבקר כל דבר אולם הוא גם הצבע של האופטימיות בשיא עוצמתה, המחפש מתוך רוחב האופקים שבו, צבע הזיכרון, ויכולת הזריזות המנטאלית, קלות התנועה המחשבתית.

 

אור -  התפרצות של אנרגיה, חם, מתרחב, דרוך וערני, זריז, בטוח בעצמו, אופטימיסט,

עליז ושמח.

 

צל ביקורתי, עוקצני וציני, מגזים, ממולח וחריף, ערמומי.

 

ירוק – הרמוניה

 

ירוק, לא חם ולא קר, הוא הוסת הגדול הנמצא באמצע הספקטרום. מאחד ומאזן, מסתגל, פתוח, חמלה ואנושיות. ירוק הוא צבע השפע והשגשוג, צבע הטבע המשרה בטחון, שליו ורגוע של חופש ותקווה. זהו צבעה של מדיטציה, כושר הסתגלות, שקט והרפיה, רגיעה, אמפתיה, צבע של מרכז הלב.

 

אור – פתיחות הלב, בית פתוח, החלטי, רגוע ושליו, טבע אוהב, צורך בחופש.

 

צל – פזרן ובזבזן, אכול קנאה, קצר רוח, עצבני וחסר מנוחה, קנאי וקפדן, רכושני.

 

כחול שמיים – תקשורת

 

צבעם של הים והשמיים, מתפשט ופתוח, מלא חיים וערני, צבע של ביטוי עצמי, אמון ובטחון והילינג. אחד הצבעים הנפוצים ביותר, יכול להיות שליו ורגוע, מרומם ומשקיט בו זמנית. כחול שמים מרגיע, מנחם ומפייס, מקרר ונותן תחושת קרירות. זהו צבעם של יושר והגינות, אמון, אמת ואמונה ברעיונות גבוהים וחזון.

 

כחול, יכול לעשות אותנו לא ידידותיים, לכן יש לנו צורך בצבעים החמים והמגנטים של הספקטרום אם אנו מרגישים "כחול".

 

אור – שומר על ראשו כאשר כל הסובבים אותו "מאבדים" אותו, אהבה ליופי, מדיום, בעל כוחות מיוחדים, מסתגל ומתאקלם מהר, מגן, נאמן ושומר אמונים.

 

צל – יכול לדבר יותר מדי, להיות פחדן וחסר אונים, מרוכז בעצמו.

 

אינדיגו – יושר, הגינות

 

הצבע של שמי הלילה, הבנה והתמסרות לאידיאלים גבוהים. אינדיגו הוא מסודר וצייתן, מעורר השראה והצבע המקושר ביותר לאינטואיציה.זהו צבעה של התודעה הגבוהה, ניתן להשתמש בו עם כתום או ורוד כדי לחנך ולגדל לאפשרות לשחרור פחדים. אינדיגו יכול להעשיר, לחזק, להגביר ולהעצים את ההחלטיות וכושר ההחלטה שלנו, ונותן לנו את ההחלטה הנחושה להמשיך ולהתקדם, אם בהירות ומחשבה ממוקדת.

 

אור – אדם אמיץ היודע לעמוד מול מצבים קשים, אומץ לב, החלטי.

 

צל - לא  מעשי, צורך להתחבר לאנשים, מפוזר במחשבותיו, לא מתחשב, חששן ומאוים.

 

סגול – מודעות גבוהה

 

סגול נותן השראה לאמן לתת את מיטבו. זהו צבעם של המטרה, התכלית, ההתכוונות והרוחניות במובן  האצילי. עם סגול אנו שומרים את רגלנו על הקרקע כדי להושיט יד ולהשיג את הכוכבים. זהו צבעה של הנאמנות והאמונה וקדושת האדם לאידיאלים הגבוהים, הארה ושרות לטובת הכלל. סגול הוא הצבע בעל הרטט המהיר ביותר, ויעיל ביותר כמו או כפי שאנו משתמשים בדבר מה לטיהור מרחב.

 

אור – מחשבה בהירה, הבנה, מיקוד, התכונות למטרה, רעיונות נעלים, השראה, עוצמה.

 

צל -  אגו נפוח, דוגמאטי, מנצל את כוחו, דיכאוני, יכול להיות חולני ומדוכא.

 

מג'נטה– התחשבות, כבוד, הוקרה

 

מג'נטה מרומם רוחנית ויש בו דרישה לרצון לנתינת הוקרה ולכבד את האחר. התנסותו של המג'נטה  ביכולתו להיות מקושר לקרקע, צמוד ונצמד למודעות רוחנית עמוקה.  הוא צבע מלא השראה, שאפתני, נועז ואמיץ.  משחרר אותנו ממצבים שחווינו בעבר וכל דבר אשר יכול "להחזיק" אותנו  מאחור. הוא מעורר וממריץ לאזן את רגשותינו . זהו צבעם של הידע הרוחני משולב עם חוכמתה של אימא  אדמה. מג'נטה  יוצר תחושה של חזרה וגילוי מחודש של עצמנו והסובב אותנו.

 

אור – רעיונות נעלים, מאורגן ומסודר, מגן ושומר, בוגר ושקול.

 

צל – יהיר, שחצן, כעס חבוי, מתהדר בכוחו, שתלטני ומתנשא.

 

שחור – כניעה, ויתור

 

שחור יכול להיות תחייה מחודשת וגדולה שלנו והתחלה של דרכים חדשות. נותן לנו רגעים של בריחה – לחשוב מחדש באיזה דרך וכיוון אנו יכולים ללכת. התחדשות, התעוררות וחידוש באים בזמנים של השתקפויות בחיינו. כאשר אנו עוצמים את עינינו הצבע שאנו רואים וחווים ומתנסים הוא השתקת השחור לפני כל צבע אחר או דימוי או התגלמות כלשהו. השחור מחזיק בתוכו את כל הפוטנציאל שיכול להיות. אנו נכנסים לתוך בדידות או מקום נידח כדי למצוא בתוכנו את תחילתם של דרכים ונתיבים חדשים.המסרים שהשחור מעביר הוא להיכנע ולוותר, הייה בשקט, כנס פנימה ותהרהר, תשקף והחזר אור – רק להיות.

 

השחור הוא מקפצה או קרש קפיצה, אנו מזנקים מהשחור לתוך כיוונים חדשים בתוכנו.

 

אור – מוצק, מלא ומבוסס, מגן, זהו הצבע של ה"להיות, להימצא ולהתקיים".

 

צל – מצב רוח שחור, להתייאש, ולהביא עצמנו לידי ייאוש.

 

לבן – הארה, נאורות

 

הלבן מכיל את כל צבעי הספקטרום, הוא מזין ומכלכל טוהר והטהרות ומשקף את כל הצבעים. הלבן הוא כעין בבואה של מראה, המשקפת אלינו חזרה את מי שאנחנו. מאפשר ונותן בהירות, עושה את הדברים בהירים כמו קריסטל, מאיר את מחשבתנו על ידי כך שנותן לנו את הרעיונות "החדשים" הטובים ביותר והשראה מלאת "אור".הלבן עוזר להביא לתוך האיכויות את כל הידיעה והראייה שבתוכנו. זהו צבעה של השלמות וגם של יונת השלום.

 

אור – חדשני ומאפשר המצאות, ראש פתוח ומחשבה פתוחה, הוגן ובהיר, מנהיג טבעי, נאמן, שומר אמונים, עושה שלום ומפייס, רגיעה עמוקה, מאחד, נותן השראה לאחרים.

 

צל – חוסר גמישות, שואף לשלמות יתר על המידה.

 

ורוד – אהבה

 

מעודד רגשות של אהבה ללא תנאי, סליחה, מחילה, חמלה ועדינות. ורוד מפזר ומפיג כעס וממוסס את הלהט ממצבי עימות. ורוד מפלס דרך, משקיט ומרגיע שרירים, מפלס ומשכך, מפייס ומנחם.מעודד רגשות של אהבה וטיפוח. ורוד מפקח ומווסת לעומק ובעוצמה על תחושת "נכון או לא נכון". זהו קולו של ליבך והמודעות שלך.

 

אור – סבלני, אהוב, נדיב, הוגן ואמיתי, מטפח, מנחם ומפייס.

צל – נפגע בקלות, נטייה להיות המום.

 

זהב – השלמה

 

זהב הוא הרטט הידוע כרטט הגבוה ביותר ובעל המשמעות של החוכמה הנעלה והידע.

לזהב אין צללים והוא אחד הצבעים שאנו זקוקים להיות ראויים לו כדאי שיישאר בהילה שלנו.

זהב הוא הפסגה, ההכרה של הביצוע וההישג הרוחני שלנו, שהורווח באמצעות תקופות חיים רבות. מדובר הודות נתינת עצמנו לשירות מהמקום הנעלה ביותר בתוכנו, התגשמות והשלמה במלואה, קבלה מוחלטת, שפע מקודש, שמחה וברכה לידע האמיתי.

בזהב אנו משלימים מעגל, וזוכים להכרה ולהיות ראויים על המאמץ שהשקענו. 

 

זהב הוא צבע של השלמה בכל המובנים

פייסבוק favorite הדפס
צור קשר
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
אני מסכים לקבל מבצעים ועדכונים

חדשות ואירועים