הצבעים, מהם משדרים?

הכתום הוא האנרגיה המעודדת ומאפשרת לנו להיפתח ברמה החברתית והאינטימית, ולהוציא מן הכוח אל הפועל.
מחבר: ד"ר שולמית רונן, 24/09/11

 

הצבעים, מהם משדרים?

 

איזה צבע מעורר? איזה צבע מתאים לאווירה טובה?

מה מסמל הצבע הסגול? משמעות הצבעים ושימושם לטובתנו על פי ההתבוננות הסינית

 

אדום - חיים: האדום הוא גם צבעה של המרכז הראשון, מרכז הבסיס או השורש, משמש "כשער אנרגטי". האדום הוא גם צבעו של הדם, ולכן מייצג אצל הסינים חיים ומזל טוב. שימוש רב באדום יתאים רק לעיצוב עסקים, וגם אז לא לכל סוג של עסק. בבית מומלץ להשתמש בו רק כ"צבע דגש" לצבעים אחרים. רצוי להימנע במידת האפשר מאדום בחדר שינה, ולהעדיף עליו ורוד וארגמן.

 

כתום - ריגוש: כתום הוא צבעה של המרכז השני, מרכז המין. הכתום הוא האנרגיה המעודדת ומאפשרת לנו להיפתח ברמה החברתית והאינטימית, ולהוציא מן הכוח אל הפועל.
הכתום הוא צבע המעודד חיוניות ושמחת חיים, ביטוי עצמי והתלהבות, ומתאים להשתמש בו במקומות שבהם בני אדם נפגשים, למשל בפינת האוכל ובסלון. מאחר שהוא צבע המעורר אנרגיה מינית, ניתן לשלבו בחדר שינה, אולם להשתמש בו בזהירות ומתינות.

צהוב - אינטלקט: צהוב, צבע המרכז השלישי, "מקלעת השמש", מייצג חוכמה, בהירות מנטאלית וסובלנות. לא בכדי היה הצהוב הצבע המועדף על קיסרי סין, בעיקר בצורתו כצבע זהב. בבית יתאים הצהוב בייחוד למטבח ולפינת האוכל אך לא לחדר השינה. בהיותו צבע של עבודה אינטלקטואלית ושל קבלת החלטות, הוא יתאים בהחלט לחדרי עבודה ולמשרדים. 

הצהוב מייצג חוכמה, בהירות מנטאלית וסובלנות והחום מקשר לקרקע ומייצג יציבות.

 

ירוק - התפתחות: הירוק מייצג את מרכז הלב, את עולם הצומח ואת יסוד העץ, ולכן מביא אנרגיה של צמיחה וגדילה, תנועה, נסיעות ושינויים. הוא מתאים במיוחד לחדרי שינה, חדר העבודה וחדר האמבטיה (ירוק בהיר).

 

כחול - שלווה: הכחול מייצג את המרכז החמישי, מרכז הגרון. בהיותו צבע המשרה רגיעה, נינוחות, ביטחון ואמון, הוא מתאים במיוחד לחדרי היין ומעל הכול - לחדר השינה, לקליניקות ולחדרי-טיפולים.

 

סגול - רוחניות: הסגול הוא צבעה של המרכז השישי, "העין השלישית", ומתקשר לאינטואיציה, לעבודה על- חושית, לאידיאליזם ולמסירות. הוא מתאים בעיקר לחדרי שינה ולמקומות המשמשים לפעילות רוחנית, דתית והוליסטית, כמו כן, לפינת מדיטציה.

 

לבן - טוהר: הלבן הוא צבעה של המרכז השביעי, "מרכז הכתר". על פי הסינים, הלבן אינו צבע, בדומה לשקוף בתפיסה המערבית, ולכן הוא הצבע שלובשים בתקופת אבל כדי לייצג אי קיום. בבית הוא מביא אנרגיות של ניקיון, רעננות והתחדשות. עם זאת, בהיותו "אי צבע", מומלץ להמעיט בשימושו ולשלבו עם צבעים נוספים.

 

שחור - עוצמה: באופן הפוך מן הלבן, השחור מייצג צמצום וספיגה, מאחר שהוא סופח הכול אל תוכו. הוא מביא עימו עוצמה, ידע ומסתורין, אך בדומה ללבן, מומלץ שלא להפריז בשימוש בו, מכיוון שעודף ממנו עלול ליצור הרגשת דכדוך.אפור - איפוק: האפור מאט וממתן פעילות עד כדי פחד ודיכאון. עם זאת, מומלץ להשתמש בו במקומות שבהם יש "לרכך" את האנרגיות, או במקומות שבהם חשובים המיתון והאיפוק. זה עושה אותו מתאים בעיקר לעסקים ולסיטואציות פורמאליות.

 

חום - יציבות: הצבע החום הוא צבע המחבר לקרקע, ומייצג אמינות, יציבות ופרקטיות.

 

ורוד - אהבה: צבע חם ומרגיע (חשובה הרכות בגוון), מייצג רגישות, אהבה ושמחה.

פייסבוק favorite הדפס
צור קשר
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
אני מסכים לקבל מבצעים ועדכונים

חדשות ואירועים