צבעים מן הלב לנשמה

באדם עצמו שוכן העולם כולו ואם הנך יודע כיצד להסתכל, לראות,להתבונן וללמוד, אז... השער נמצא שם והמפתח נמצא בידיך שלך. שום אדם על פני האדמה אינו יכול לתת לך מפתח או לפתוח את הדלת בשבילך, מלבד אתה עצמך.
מחבר: ד"ר שולמית רונן, 24/09/11

צבעים מן הלב לנשמה

באדם עצמו שוכן העולם כולו ואם הנך יודע כיצד להסתכל, לראות,להתבונן וללמוד, אז... השער נמצא שם והמפתח נמצא בידיך שלך. שום אדם על פני האדמה אינו יכול לתת לך מפתח או לפתוח את הדלת בשבילך, מלבד אתה עצמך.

 

כמה אנשים הנך מכיר שהם חסרי מנוחה, קצרי רוח וכמהים ומשתוקקים לזוז ולנוע קדימה ולצאת מהבעיות העכשוויות, בין אם זה בבית, עבודה או מערכת יחסים? אנו חיים בזמן מעבר ותשוקה לשינוי, שביסוד מונחת אי נוחות עם המצב הקיים.כפי שהמודעות שלנו מתחילה לנוע ולזוז, תבניות ישנות מתחילות להישבר ולכרוע תחת נטל ואנו מאבדים את נקודת ההתייחסות והסימוכין למשפחתיות, לשגרה ולמוכר. יש לנו הצורך ונכון יותר לומר, המחויבות לעצמנו להרפות ולזרום עם המאורע או המקרה, מבלי לדעת את התוצאה אולם לסמוך ולבטוח במטרה, בכוונה ובתכלית אשר אנו מיועדים לה. חשוב שנבטח שיש לנו הדרכה אלוהית ואנו מודרכים דרכה ושיש לנו את האומץ להיפתח לחדש.

 

כאשר אנו עוקבים ומקשיבים לחוכמת ליבנו, באופן אינטואיטיבי אנו יודעים מה נכון בשבילנו ויש בנו היכולת לפתח את הצעד והקצב הנכונים לנו ולפסוע בבטחה לעבר המטרה אליה אנו שואפים. כמו הזריחה האיטית של השמש, אנו יכולים לצמוח ולהתפתח לטוב ביותר ובזמן הנכון לנו כאשר נהיה במסלול ובכיוון הנכון והתואם לנו. במידה ונהיה מרוכזים וממוקדים כאשר כל הסובב סביבנו מופיע בכאוס ואי סדר ויודעים שהכול בסדר, אנו נמצאים בהרמוניה בתוכנו. כמו השמש הנמצאת במרכז  מערכת השמש, הייה שקט, רגוע ובדממה, ובאור שבתוכך, המרכז שבך מתמלא בעוד ועוד אור.

 

כאשר אני מתחילה ללמד קורס, אני תמיד אומרת לתלמידים שהמשמעות העמוקה של הצבעים תשנה את חייהם. אני מתבוננת בתגובות בפניהם ובעיניהם ואני מבחינה בתשומת לב בזיק, ובניצוץ של זיהוי והכרה. אצל אחרים מופיעה תגובה סקפטית, אולם לא משנה מה התגובה, אני מחייכת לעצמי בידיעה שהתוכנית הגדולה "השמימית" מגיע ונעשית מובלת לתוך פעולה לפני שהם הגיעו או "נחתו" יישר לקרקע. אני מאמינה שאין צירוף מקרים בחיים וכל אחד מהאנשים המגיעים לקורס הונחה או מובל כדי להתחבר וללמוד מחדש. זה תמיד מסמן את התחלת המסע חזרה לעצמם ולהכרות מחודשת עם "האני" הנשכח.

 

לכולנו יש את היכולת והפוטנציאל להיות "צינור" להעברת ריפוי. אהבה אינה יודעת גבולות, ומרחקים הם דבר משני ולא חשוב. מבחינה מנטאלית אנו יכולים לדמיין "מישהו" או לצייר לנו אנשים שיש להם צורך בריפוי ולשלוח להם את הצבע של המחשבות ותחושת אהבתנו ולדמיין את מצבם הטוב – בכל מקום שהם נמצאים. חוקי הקדושה והרוח הם מדויקים. מקבל המחשבות שלנו, יקבל אנרגיית אהבה אשר מרוממת את נשמתו וישתמש בה בהתאם לצרכיו. כאשר אנו עובדים כמטפלים, עלינו להזכיר לעצמנו שאנו רק כלי לאנרגיות הזורמות דרכנו – לא יותר מאשר זוג ידיים.

 

לכולנו יש את היכולת להיות ממוקדים ומונחים ממרכז הלב כאשר אנו עובדים או נמצאים בקרבת אנשים. כאשר אימא מנענעת את תינוקה או מאכילה אותו, היא עושה גם כן מעשה של העברת אנרגיית ריפוי לתינוקה או ילדיה. העברת האהבה היא המרפא הגדול ביותר והמרכיב החיוני ביותר להרגשתם הטובה של ילדים ומבוגרים כאחד להתאוששות ולחזרה למוטב בדרך המהירה ביותר.

 

בכל פעם שנשתמש בצורה מודעת בצבע לטובתם הנעלה לעצמנו ולאחרים, מספר רב של "דלתות" יפתחו כאשר אנו מגיעים לתוך עומקם המופלא של עולם הצבעים. זוהי התחלה של מסע צבעוני אינסופי המחזיק בתוכו התגלויות קסומות, ורווחים והנאות לאין ספור.

 

כאשר הנך נעשה יותר בקי ומנוסה בשימוש בצבעים, תדע כהרף עין מהו הצבע הטוב ביותר בשבילך, ואין זה משנה מה יהיה המצב או האירוע, המקרה או ההזדמנות.

 

עבודה עם צבעים מאפשרת ומותירה אותנו להיפתח ולפתח את האינטואיציה ולהפך מכוונים יותר לעצמנו ולאנרגיות הקוסמיות הצבעוניות הסובבות אותנו. זוהי "הפנינה או היהלום" שבתוכנו שאין לו ערך מבחינת המחיר כי הוא יקר מאד. ככל שנקשיב לקול הפנימי בליבנו, אנו מרחיבים ללא הרף את המודעות, את יכולת התפיסה, את הידע וההבנה. אם אנו מחפשים מדריך או מורה דרך, כדאי להקשיב לליבנו ולחוכמתו, ולעבוד אם התשובות והתכלית הגבוהה שהמטרה והכוונה מנחה אותנו, כי נהייה תמיד במקום הנכון ונעשה את שטוב לנו.

 

עבודה מתוך ודרך הלב מתוך אהבה - זהו המפתח. יש את הצורך להתבונן פנימה, אולם אם נחפש ונבחון, ונערוך חיפוש נמצא תשובה לכל שאלה. האם אנו יוצרים תהודה עם התשובה? האם  מרגיש לנו טוב? חשוב עם ליבך, חייה אם האמת הפנימית, וחוכמה יהיו שלך.

 

בעבודה עם אור צליל וצבע ההערכה לחיים צומחת וגדילה, זה כמו ההבנה שלנו שכל האנרגיה סובבת, מפיצה ונעה בחופשיות וחוזרת לנקודת ההתחלה ממקום גבוה יותר. אנחנו ישויות בעלות אנרגיה, המחשבות והמילים הם אנרגיה וכל שאנו נותנים חוזר אלינו.  הכוח ועוצמתו של המעגל חוזר אלינו מהמקור. אנו נהפכים לאחד עם הטבע, היקום ועם כל אחד.

 

המשך לכתבה - אינדקס הצבעים 

פייסבוק favorite הדפס
צור קשר
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
אני מסכים לקבל מבצעים ועדכונים

חדשות ואירועים