שילוב אור וצבע רפואת העתיד

כאשר אנו לומדים שפה חדשה, אנו מודעים לראשונה למובן חדש של המילים שלפני כן היו חסרי משמעות. אותו הדבר קורה עם מודעות הצבע. ברגע שנלמד את המשמעות הבסיסית של הצבעים ונתחיל ליישם אותה בסביבה שלנו, נתעורר למספר האינסופי של צורות ונופים שעמדו מול עינינו ולא הבחנו בהם קודם.
מחבר: ד, 24/09/11

 

     שילוב אור וצבע  

רפואת העתיד

 

כאשר אנו לומדים שפה חדשה, אנו מודעים לראשונה למובן חדש של המילים שלפני כן היו חסרי משמעות. אותו הדבר קורה עם מודעות הצבע. ברגע שנלמד את המשמעות הבסיסית של הצבעים ונתחיל ליישם אותה בסביבה שלנו, נתעורר למספר האינסופי של צורות ונופים שעמדו מול עינינו ולא הבחנו בהם קודם.

 

קיימת רק מחלה אחת, ובה נמצא השורש של כל הרע. שמה היא "גודש", או חסימת נוזלים. בכל פעם שאנשים חוסמים את זרימת הרעיונות ואת הקדמה, נוצרת צורה של "גודש" בחברה המקבל את ביטויו במלחמות ובתקופות שפל.  השפעתו השכלית מתבטאת בבורות ובהעדר ויברציות מוסריות. כאשר הוא פוגע בגוף הפיזי, אנו קוראים לו "מחלה".

 

הגוף שלנו מחדש את כוחותיו באמצעות סוללה של ויברציות המכונה בפינו "חלום". למרות שישנם אנשים המסוגלים להתחדש במשך היום, החלום הוא הדרך המקובלת.

 

כדי להתקדם, עלינו להוסיף כל יום דבר חדש למזון הרוחני, השכלי או הפיזי. לא מספיק שאנו יודעים זאת - עלינו גם להגיע לידי מעשה. כך נוכל לתרגם את התועלת מן הגוף הרוחני שלנו אל גופנו הפיזי. עלינו לפתח מודעות עמוקה של תחושת הצבע. עלינו לרכוש הרגל של הבנת הכול דרך הצבע, לשים לב ליופי ולאיכויות שתמיד קיבלנו כמובנים מאליהם.

 

מספר הולך וגדל של רופאים משתמשים בכרומותרפיה, ובאירופה קיימת קליניקה בה החולים מטופלים רק בשיטה זו, על ידי שימוש במים ותאורה צבעונית.

 

לשאלה "איך אפשר להשתמש בצבע לריפוי?", התשובה פשוטה אם נחשוב שכל אדם יוצר סביבו שדה מגנטי שידוע בשם אורה. שדה זה הוא הצטברות של קרניים בעלות תדר. תרפיית הצבע עובדת דרך השדה המגנטי הזה. לכל חלק בגוף האדם אחוז שונה של ויברציות אלה, השווה לצבע מסוים. כאשר איבר כלשהו נפגע, היחס הזה יורד ונוצר גודש. התרפיה הכרומטית מחזירה את היחס הנכון עם הקרנת אור על הגוף והמרצת האיבר החולה.

 

לכל צבע יישום ומשמעות שונה. כחול כהה, למשל, מרפא את הגודש בכליות ומונע הצטלקות ונפיחות. בבתי חולים בארה"ב מטפלים בחולי נפש באמצעות צבע. ירוק בהיר, לדוגמא, שימש כטוניק אביבי כדי לעודד  את הרוח. מכאן החדר הירוק המפורסם של בית החולים בוורססטר. הוא כמו מערה בתחתית הים. הקירות ירוקים וגם החלונות, הווילונות והאורות בכל המקום, אשר מושלם עם ארבע אמבטיות ירוקות בהם המטופל טובל ומרגיש רוגע הממיס את כל ההתרגשות שבמערכת העצבים שלו. הוא מרגיש כאילו רוח קרירה מן ההרים מלטפת אותו ביום קיץ חם.

 

השפעת האור הירוק תורמת לרגיעת החולים המגורים בקלות, כפי שהוכח בבית החולים הזה. המיטות בצבע ירוק חיוור יצרו את אותה התוצאה, ואותו הדבר קרה כאשר הקירות הלבנים הוחלפו בצבעים,  סגלגל, ירוק או צהוב, שהעניקו לחולים הרגשה של שמחה וסביבה מוכרת.

 

כדאי לציין שהויברציות השונות של כל צבע מטביעות חותמות שונות בנפש. בדרך כלל, לאדום שני ולכתום ערכים רגשיים, בעוד שצהוב וירוק מרגיעים. סגול ובורדו יוצרים תדהמה. לאחר שנקבעה תגובת המטופל לצבע, נותר רק לקשר את התשובות הרצויות לתנאים המתאימים. כלומר, מטופל מדוכא ייחשף לצבעים ממריצים, בזמן שהעצבני יקבל את המרגיעים.

 

האדום, חמים ותוקפני, משלב המרצה עם כוח הלהט והאש. ניסויי מעבדה עם אדום רווי הוכיחו שהוא מגביר את היכולת השרירית של האדם ב-50% בהשוואה לגוונים רכים יותר. לכן רצוי להיזהר בשימוש באדום למטרות עיצוב, למרות שהוא הכרחי בשילוב עם צבעים אחרים כדי להעניק חמימות לחדרים. אפשר להשתמש בו בשילוב עם צהוב וצבעים אחרים בחדרים בהם משכנים באופן זמני מטופלים מדוכאים. הברק השובה לב של הצהוב משלב את תכונות ההמרצה עם אלה של האדום ומבליט את הרגשות בחולים אלה. הזוהר של הצהוב מרמז על ההשפעה המחדשת של השמש ומעניק לחדרים את האווירה הנעימה של אור וחמימות רצויים.

 

מאידך, הכחול, שהוא הצבע הקר מכולם, גורם להרגשה דיכאונית אצל הרבה אנשים. האפור בהיר הוא ניטראלי, לא קר ולא חם, לא ממריץ ולא מדכא. יוצר אווירה נעימה למדי בין מלנכוליה והתלהבות. סביר לחשוב שהשפעת הצבע חשובה יותר עבור אנשים הסובלים מאי-סדרים נפשיים, מכיוון שבמצבים של חולשה, הגוף המגנטי מבקש עזרה. הצבעים הם הבריאות של הטבע ו"רגיעת הנפש".

 

חקר היישום של הצבע במקרים של חריגות או פגיעות נפשיות מאפשר לבסס את שימושם בתנאים רגילים. כדי לעשות שימוש נכון במינוני צבע, הכרחי להכיר את טבעם – בתחום העיצוב, הארכיטקטורה, הרפואה או הקישוט האישי. שימוש לא נכון בצבעים עלול להיות מסוכן כמו רעל. הצבעים מקרינים לכל הכיוונים. כאשר אנו מצרפים אותם יחד, הם מקרינים לכל הכיוונים, אך המבט צריך להבחין בתוך מסה זו של ויברציות ולשדר אותה למוח בצורה של צבעים אינדיבידואלים.

 

המומחים טוענים שחלק גדול מהתפקיד של העיניים בחיי אדם הוא לטעון מחדש את מערכת העצבים. המשימה של העיניים בחיים היא לבחור את הויברציות התורמות לבריאות האדם. אם ויברציות אלה אינן מאוזנות, הן עלולות לפגוע בגוף האדם. אך כאשר הויברציות נמצאות במצב של שילוב נכון והתדירויות שוות ומאוזנות, השפעתן יכולה להיות מועילה.

 

אור השמש נקרא בדרך כלל אור לבן. הוא מרכיב חשוב בגידול ובהתפתחות. לכל הצבעים חלק באור הלבן הזה, הם הפירוק של האור הלבן. אם ניקח פריזמה ונציב אותה מול האור, נוכל לצפות בפליאה בתצוגה של גלקסיה של צבעים. אז נוכל לחוש בהשפעה המוחשית של חלוקה לא מאוזנת של הצבע שמטעין ומרוקן את התאים שלנו. אנו כמו סוללות אנושיות שחייבות לחוות טעינה ופירוק כאשר קיים אי-איזון של צבע בתוכנו. רוב מדעני הצבע השתמשו בו לסיוע זמני, אך ניתן להשתמש בצבע לתיקון אי-סדרים והגורמים שלהם וגם לריפויים.  עלינו רק לדעת מהו הצבע הגורם לשיבוש ולהחליף את הסביבה.

 

בכל פעם שאנו עומדים מול עץ ירוק, העיניים קולטות רק 20% מהעומד לפניהן, ומשתמשות ב-80% הנותרים כדי לטעון מחדש את מערכת העצבים. דיאטת צבע מתאימה נחוצה בדיוק באותה מידה כמו תזונה מתאימה. כפי שאיננו יכולים לאכול את אותו הדבר כל הזמן בלי להפר את האיזון בגוף שלנו, כך אנו לא יכולים לחיות במערכת רוויה ביסוד ויברציוני אחד. עלינו לחפש את הניגודים המאוזנים ולא רק הרמוניה אסתטית פשוטה כפי שהיה נהוג בעבר.

 

לכן העתיד נקרא "עידן הצבע."

 

בן האנוש הוא כמו כינור. אם כל אחד מאיבריו מכוון בשיעור הויברציוני הנכון, התווים שלו תמיד יגידו "בריאות", אך אם באחד מאיבריו תהיה ויברציה בשיעור נמוך, רק נגינה אחת תישמע: "מחלה". ניתן לתרגם כל שיעור בעל תדר לצבע מסוים. למשל, הוויברציה של הלב שווה לצבע האדום, מכיוון שהמבנה וההרכב של הלב סופג את כל המרכיבים של האור הלבן חוץ מקרניים מסוימים שיוצרים את הרגשת הצבע האדום.

 

בכבד יש מבנה שונה השווה לצבע שזיף. כאשר איבר זה נחשף לאור לבן המכיל את כל הצבעים, הוא נוטל ממנו את כל מה שהוא צריך וכך שומר על פעילות בריאה.

 

לעומת זאת, קרן אור בצבע אדום אינו מאפשר לסביבה לספוג דבר ממנה חוץ מהצבע שלו עצמו, לכן מומלץ לא להשתמש באדום בחדרי אוכל. הקיבה סופגת חלק מהויברציות הכרומטיות הכוללות אדום. לכן, יש בו רוויה של יסוד-צבע זה. מצד שני, האדום הוא הגוון של תסיסה, כך שהוא משפיע בצורה שלילית על מערכת העיכול.

 

חיים בסביבה אדומה, כמו לבוש מלא בצבע אדום, אינם טובים. יותר מפעם אחד בעבר האופנות ששמו דגש עם צבע אדום גרמו הפרעות בכליות. האמונה הייתה שהצבע האדום הוא צבע חם אך במציאות הוא צבע קר, מכיוון שהוא גוזל מהגוף את הצבעים-יסודות שהוא זקוק להם. התוצאה הייתה גידול של מחלות בכליות ובכבד שטופלו כחולשות, על ידי אלה שלא ידעו את פתרונן.

 

תקופה זו שייכת לעבר ומחלות כלייתיות פחתו, למרות ששולם מחיר גבוה עבור ההבנה הנכונה. בכל זאת, הדבר שימש לבחינת החשיבות של הצבעים כגורם יסודי לשינוי תנאי חיינו וכדי לחיות טוב יותר בבריאות מלאה בסביבה הנכונה.

פייסבוק favorite הדפס
צור קשר
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
אני מסכים לקבל מבצעים ועדכונים

חדשות ואירועים