תרפיית הצבעים והנקודה היהודית

"…ויאמר אלוהים יהי אור ויהי אור וירא אלוהים את האור כי טוב…". בתקופות קדומות אנשים חיקו בעיקר את בעלי החיים הן מבחינת אורח החיים והן מבחינת צורות הריפוי. אך בניגוד לבעלי חיים, האדם עם יכולת ההתבוננות והמחשבה אפשרה לו לאבחן בצבעים, צורות וחומרים אשר ניתן היה לאגדם תחת כותרת של ריפוי, צמחים ומאכלים שונים.
מחבר: ד"ר שולמית רונן, 24/09/11

 

 

 תרפיית הצבעים והנקודה היהודית

 

  

"…ויאמר אלוהים יהי אור ויהי אור וירא אלוהים את האור כי טוב…". 

 

בתקופות קדומות אנשים חיקו בעיקר את בעלי החיים הן מבחינת אורח החיים והן מבחינת צורות הריפוי. אך בניגוד לבעלי חיים, האדם  עם יכולת ההתבוננות והמחשבה  אפשרה לו לאבחן בצבעים, צורות וחומרים אשר ניתן היה לאגדם תחת כותרת של ריפוי, צמחים ומאכלים שונים.

 

במאות התשע עשר והעשרים נתן המדע תשובה שונה למחלות, תשובה טכנולוגית וכימית, מעשה ידי  אדם. ואילו הרפואה הטבעית – אשר מעטפת המסתורין אותה העטו במאות הקודמות ה"מומחים", הפכה לנרדפת. רק בארבעים  השנים האחרונות הרפואה הטבעית החלה  בזהירות רבה להרים את ראשה ולנסות לפנות לעצמה מקום, ואילו בחמישה עשר השנים האחרונות החלה לסחוף את האוכלוסייה לפתרונות המעלים את מודעותו של אדם לעצמו וללקיחת אחריות על גופו, רגשותיו, מחשבתו ורוחניותו .

 

הצבעים מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות:

 

צבעים הנראים לעין

 

הנקראים גלים ארוכים, דחוסים יותר והם כל צבעי הקשת, הצבע השחור והלבן, אותם אנו רואים ללא צורך  במכשור כלשהו.

 

צבעים שאינם נראים לעין

 

הנקראים גלים קצרים, בעלי תדר דליל ומהיר יותר אשר נמצאים בשימוש ברפואה הקונבנציונלית, במדע, במחקר החלל, ובמכשירי חשמל ביתיים כגון:  מיקרוגל, טלוויזיה ועוד.  בשימוש ברפואה משתמשים בקרני x , קרני גמא, קרני רנטגן, קרניים אולטרה סגולות, קרניים אינפרא אדומות, MRI, סי טי ועוד.

 

הנקודה היהודית באורה סומא AURA SOMA 

 

שיטת טיפול אשר בשנת 1983 השתמשו בה קומץ של אנשים, הגיעה לשימוש של למעלה ממאה תשעים אלף איש רק באירופה וממשיכה להתפשט בעולם במהירות בגלל צבעוניותה ויכולתה לפתוח בפני כל אדם באשר הוא דלת לריפוי ומודעות, צמיחה, שינוי וקבלה עצמית.

 

ויקי וואל ז"ל ממציאת האורה סומא נתנה מונח לערכת הבקבוקים  "חלון הראווה של אלוהים",

 

ניתן לומר שזהו המימד הנשגב ביותר של ההוויה, אשר מבטא את האדם על כל רבדיו ומשקף את צופן הצבעים האישי של האדם. צופן הצבעים הוא המפתח לפירוש המצב הפסיכו פיזי הנוכחי של האדם, וגם תרפיה מעשית לשיפור המודעות על גווניה השונים ולפתרון. באמצעות בחירת בקבוקי האיזון  משקף האדם את עצמו, מתוך עצמו לעצמו, ובוחר את הזקוק לו בכדי להחזיר את עצמו לאיזון. האורה סומא אינה מתערבת בבחירתו של האדם, נוכחותו של המדריך באורה סומא נוכח לפרשנות,להכוונה והבהרה וכדי להראות לאדם את מתנותיו,האתגרים והמכשולים, והפוטנציאל הנמצאים בתוכו.

 

בעידן הדלי – שבו אנו נמצאים, האדם אחראי לייצג את עצמו ולעמוד על שלו בעולם על מגוון בחירותיו,ללא מעורבות וללא תלות במטפל זה או אחר. האורה סומא מאפשרת לאדם  את תחילתו של טיפול האדם את עצמו. האני הפנימי הוא סוד גלוי, המתגלה באמצעות בחירת הצבעים. הצבעים – על כל רובדיהם אשר אנו מכנים "אישיות", מרכיבים שילוב כרומאטי בין אנרגיות חיות וזוהרות לבין "האני". ברובד עמוק יותר, ניתן לומר,שאנו איננו יצורים של בשר ועצמות, מילים ומשמעויות, חיוכים ודמעות, אלא אנרגיות דינאמיות הבאות לידי ביטוי בצבעים.

 

הנפש/נשמה מדברת באמצעות הצבע, "האותיות" שלה הן קשת הצבעים, ו"קריאה" באמצעותה, ניתנת לאדם האפשרות לדלות מתוככי עצמו את בחירת הצבעים הטובים לו . האורה סומא עוזרת לפרש את השפה  ומאפשרת לאדם להחזיר את עצמו לעצמו ללא שפיטה, בדרך ישירה ופשוטה מתוך קבלה של התגלות עצמית ופתיחות מחודשת. האורה סומא היא מערכת ריפוי מושלמת בפני עצמה, וגם משלימה צורות ריפוי אחרות, מסורתיות וחלופיות, רפואה טבעית וביטוי יצירתי.

 

האורה סומא הנה תהליך הריפוי היחיד בו המטופל בוחר את אופן הטיפול בעצמו ללא התערבות המדריך

 

שיטה זו המציאה וייצרה אישה בשם ויקי וואל ז"ל. היא נולדה בשנת 1918 לבית חסידים באנגליה. שמה הפרטי היה דבורה ומרכז הלימודים של האקדמיה הבינ"ל לריפוי בצבע באנגליה נקראת על שמה Dev Aura , היא הייתה יתומה מאם מינקות, ובגיל צעיר ברחה מבית אביה בגלל יחס נוקשה והתעללות גופנית של האם החורגת. 

 

כבר מילדות ראתה את גוף האור הסובב את האדם (הילות), ידעה את העתיד לקרות לאנשים זרים, והיו שהשתמשו בה לשם תקשור או כדי שתרפא אותם בכוחות הריפוי שלה, לכן דיברה על נושאים אלו בחופשיות אך תגובת הסביבה גרמה לה להסתגר ולשמור את המידע לעצמה, אלא אם בקשו אותה במפורש. חלק בתהליך זה נוצר מהשתתפות בלימודי הקבלה של אביה, וכבר מגיל צעיר למדה ממנו את תורת הצמחים ותכונות הריפוי בהם .

 

לאחר שברחה מהבית ישב עליה אביה "שבעה" והיא שינתה את שמה כדי לא לפגוע בו וכן כדי להתחיל בחיים חדשים.   

 

לאחר מות ויקי וואל המשיכו ללמד ולהרחיב את מעגל המשתמשים מרגרט קוביין אשר פתחה את מרכז האורה סומא באוסטרליה ומייק בוטס יו"ר האקדמיה כיום  ועוזרה הנאמן בשנים האחרונות לחייה והיחיד לו העבירה את נוסחאות הרכב החומרים של כל המוצרים.

 

הם הרחיבו את מעגל התלמידים והכשירו מורים אשר ירחיבו את מודעות האורה סומא לקהל רחב יותר של אנשים מכל העולם. לא רק האקדמיה בלבד לימדה את הנושא וריכזה את כל בני משפחת התלמידים תחת קורת גג אחת, אלא, לפי נטיית העולם כיום לגלובליות והקשר הבלתי אמצעי בין מדינות , הנושא נלמד  בכל מדינה ברחבי העולם, על בסיס הוראה זהה, המקנה לכל תלמיד- מספר תלמיד ובוגר של האקדמיה ומצרפת אותו אל "משפחת האורה סומא".

 

ויקי וואל תרמה כספים לויצו ושאיפת חייה הייתה לפתוח בית ספר לאורה סומא בישראל, היא ביקרה בארץ  אך לא זכתה לממש את חלומה, בעוד שאף לא אדם אחד  מישראל בא ללמוד את תרפיית הצבעים, דווקא גרמניה הפכה למוקד ההתעניינות, הלימוד והשימוש במוצרים. כאלף בוגרי  האקדמיה וכמאה אלף משתמשים בגרמניה בלבד, ולבטח כיום יותר.

 

ויקי וואל הלכה לעולמה ב 4.1.91  והשאירה  מתנה מופלאה לכולנו, ניתן לומר בהודיה ובברכה על היין הישן שחזר לעולם הזה בבקבוקים חדשים.

 

מירב החומר נלקח ממידע שהועבר בקורסים בחו"ל וכן מצפייה בקלטות וידאו שעשתה.

 

פייסבוק favorite הדפס
צור קשר
שם מלא:
דוא"ל:
טלפון:
אני מסכים לקבל מבצעים ועדכונים

חדשות ואירועים